Proszę Cię o pomoc w wydaniu mojej debiutanckiej powieści "Koniec świata?, której akcja dzieje się na bieszczadzkich szlakach oraz dołączanej do książki mapy Bieszczad z zaznaczoną trasą przejścia bohaterów.

Moim marzeniem jest, aby Czytelnicy powieści wyszli na bieszczadzki szlak śladami Melanii i jej przyjaciół!


TUTAJ (klik!) możesz wesprzeć projekt finansowo :-)

Jak to się stało, że napisałam powieść?
Cześć, jestem Monika i zawsze myślałam, że będę naukowcem. Jesienią wyjechałam w Bieszczady, żeby ostatecznie podjąć decyzję, czy chcę kontynuować pracę naukową i napisać doktorat z filozofii. Uznałam, że jednak nie, wróciłam do domu i... w miesiąc napisałam powieść. Później wszystko potoczyło się szybko: praca z profesjonalną redaktorką, świetne recenzje pierwszych czytelników i specjalistów z branży... Jakby tego było mało, rzuciłam się na głęboką wodę i postanowiłam wydać książkę bez współpracy z wydawnictwem. Teraz potrzebuję Twojej pomocy, aby doprowadzic projekt do końca!

Dla kogo jest powieść?
- dla starszych nastolatków i młodych dorosłych (young adult)
- dla prawdziwych włóczykijów
- dla tych, którzy kochają Bieszczady
- uwielbiają klimat powieści Musierowicz, Siesickiej czy Grocholi
- chcą zobaczyć, jak widzi świat 25-letnia Melania i jak zmaga się ze sobą (nie tylko na szlaku)
- lubią czytać klasyczne powieści non-fiction

A tak o powieści pisze Maria Kula, redaktorka
Kiedy pracowałam z Moniką nad jej powieścią, wyruszyłam razem z jej bohaterami na wędrówkę po Bieszczadach. Opowieść o górach, spaniu pod gołym niebem, przechodzeniu przez potok, o połoninach w słońcu i w śniegu mnie zauroczyła i spowodowała, że sama zamierzam przejść trasę Melanii!
Jest w książce Moniki coś jeszcze, oprócz niesamowitego uroku Bieszczad, co bardzo cenię i uważam za dużą wartość - szczera opowieść o emocjach młodej dziewczyny. Przygody jej i przyjaciół dlatego właśnie wciągają i chce się czytać dalej, choćby do rana, bo w ?Końcu świata? jest emocjonalna prawda o nas wszystkich. O miłości, o zakochaniu, o lęku przed odrzuceniem, zazdrości, smutku i prawdziwej przyjaźni. Monika napisała powieść inicjacyjną z prawdziwego zdarzenia, opartą na tradycyjnych wartością, a mimo to bardzo nowoczesną i na czasie. Jednym słowem - świetna książka.
mariakula.com

Dlaczego warto?


Wspierając projekt:
- promujesz ideę wędrowania po górach, odkrywania Podkarpacia i Bieszczad jako pięknego zakątka Polski. Moim marzeniem jest, aby Czytelnicy powieści poszli na szlak śladami bohaterów i odkryli Podkarpacie i Bieszczady dla siebie ? stąd pomysł na stworzenie mapy. Jeśli tak jak ja kochasz góry i chcesz zarazić swoją pasją innych, wesprzyj projekt!
- sprawiasz, że na rynku księgarskiem pojawi się ciepła opowieść, która porusza sprawy najważniejsze w życiu każdego człowieka: miłość, wierność, wiarę, przyjaźń, małżeństwo, poszukiwanie siebie. 25-letnia Melania musi podjąć ważne decyzje, przed którymi staje zupełnie niespodziewanie. Jeśli chcesz zobaczyć, jak Melania radzi sobie z życiem i zastanowić się, czy ten sposób będzie też dla Ciebie wartościowy, wesprzyj projekt!
- wspierasz czytelnictwo w Polsce ? jako nagrodę za wsparcie możesz wskazać bibliotekę, do której wyślę egzemplarz powieści.
- dajesz szansę młodzieży, która zaangażowała się w projekt i chce przygotować dla Ciebie eko zakładkę do książki jako podziękowanie za Twoje wsparcie.
- wspierasz realizację wielkiego marzenia! Pokazujesz innym, że warto brać sprawy w swoje ręce, nie bać się sięgać po swoje marzenia, a przy tym że warto prosić o wsparcie innych, bo tylko razem możemy osiągać wielkie cele.
- stajesz się częścią świetnej ekipy ?Końca świata? :-)

Dzielę się wiedzą na temat samodzielnego wydawania książki podczas spotkań i na stronie internetowej. Chcę, aby każdy, kto pragnie napisać i wydać własną książkę, wiedział, że może pójść w moje ślady i oprzeć się na moim doświadczeniu.

Nagrody są od polskich twórców! Jest manufaktura moniki, dizajneko, pani swojego czasu, od barboorki, katarzyna warańska photography, club deMoll. Wszystko powstaje w Polsce i jest tworzone z serca.


Wyzwania
Wydanie powieści i dotarcie do czytelników bez pomocy wydawnictwa to ogromne wyzwanie, ale dzięki Waszej pomocy i osób, które zaangażowały się w projekt, nie może się to nie udać!

Działa Gang Agentek Końca Świata - to młode dziewczyny, które uczą się przy mnie, jak być przedsiębiorczymi i pomagają mi w promocji książki wśród młodzieży.
Mam wspaniałe wsparcie graficzne - Lidka Szwabowska (fb: LidkaSzwabowskaGrafikaIlustracja) projektuje okładkę i rysunki wewnątrz książki, a Katarzyna Warańska (fb: Katarzyna-Warańska-Photography) podsyła piękne fotografie gór swojego autorstwa.
Anna Krzyżanowska zajmuje się składem powieści.
Karolina Kiwior (turkula.pl) tworzy mapę Bieszczad z zaznaczoną trasą wędrówki bohaterów.
Kinga Kasperek (kingakasperek.pl), specjalistka od self-publishingu, pomaga mi podejmować różne trudne decyzje.

Wspierają mnie schroniska, w których nocują bohaterowie powieści!
Bacówka pod Honem, Pod Wysoką Połoniną, Koniec świata, Willa Miś.

W akcję zaangażowała się Szkoła ?Istota? z Wieliczki, która przygotuje dla Ciebie piękne eko zakładki do książki.

Wspierają mnie również:
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Centalny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK
Radio Rzeszów
Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce
Klub ONA Wieliczka
twinn.pl

Nagrody na akcję ufundowali:
Club deMoll (fb:clubdemoll)
Dizajneko (dizajneko.pl)
Katarzyna Warańska Photography
manufaktura moniki (manufakturamoniki.pl)
Od Barboorki (fb: od.barboorki)
Irena Słuszczyńska
Viola Grzelka (mamucieprzysmaki.pl)

Projekt skierowany do:
- osób, które uwielbiają Bieszczady i wędrowanie po górach
- chcą wspierać realizację marzeń i pokazywać innym, że warto
- uwielbiają dobre książki, poruszające ważne kwestie, a jednocześnie podnoszące na duchu
- zaczytują się w ciepłych historiach Musierowicz, Siesickiej czy Grocholi i chcą, zby na rynku pojawiła się książka w podobnym klimacie
- wierzą w pomoc, wsparcie i wspólne działanie
- osób, dla których ważne są tradycyjne wartości i chcą pokazywać, że we współczesnym świecie jest dla nich miejsce
- każdego, kto chce stać się częścią świetnego projektu :-)

Harmonogram
marzec - zbieramy fundusze, książka idzie do korekty i składu, tworzymy mapę
kwiecień - książka idzie do drukarni
maj - wysyłamy nagrody
wakacje - idziemy na szlak śladami Melanii, Janka, Marcina i innych!

Jak wyglądają koszty realizacji?
druk 1000 egzemplarzy - 7 500 zł
druk 1000 szt. mapy - 1 500 zł
korekta - 1 500 zł
redakcja - 3 500zł
prowizja portalu + szybkich płatności - 10% całości
podatek - 19% od dochodu z akcji

W akcji zbieram fundusze na druk książki i mapy. Jeśli uda mi się zebrać więcej, wydrukuję więcej egzemplarzy. Na redakcję powieści przeznaczyłam nagrodę Ars Quaerendi, którą otrzymałam od Marszałka Województwa Małopolskiego za swoje artystyczne działania.

No comments

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications.
To leave a comment you must approve it via e-mail, which will be sent to your address after submission.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA