mapa Bieszczad 1:40 000

Mapa stworzona przez Karolinę Kiwior (turkula.pl), polecana przez Grupę Bieszczadzką GOPR. Skala 1:40 000, w sam raz na długie wędrówki w poszukiwaniu śladów po dawnych mieszkańcach Bieszczad.
Mapę otrzymasz z autografem autorki!


list

W dzieciństwie uwielbiałam pisać i dostawać listy, miałam koleżanki, z którymi dużo pisałyśmy.
Chcę, żebyś przypomniał(a) sobie to wspaniałe uczucie, kiedy otwiera się list pisany piórem...
Co Ty na to?
eko poduszka do spania

Ekologiczna, bardzo wygodna i prozdrowotna poduszka do spania wypełniona łuską gryki od manufaktury moniki. Dzięki niej wreszcie porządnie się wyśpisz!

Od lat używam takiej poduchy do spania i ostrzegam - to uzależnia! Od tej pory muszę zawsze brać wersję podróżną ze sobą, bo inaczej rano czuję się połąmana, a nie wyspana. Łuska gryki jest super, nie poci się na niej głowa (albo w zdecydowanie mniejszym stopniu), jest odpowiednia dla alergików, stanowi mocne podparcie dla szyi.

Kolor poszewki możesz wybrać sam! kliknij TUTAJ.
W ramach akcji dostępne są poszewki bawełniane z wyjątkiem tych z certyfikatem oeko-tex.

Poduszka składa się z dwóch częśći:

1. z wewnętrznej poszewki wykonanej ze 100% bawełny, wyposażonej w zamek, wypełnionej łuską (dzieki temu możesz regulować dowolnie wysokość poduszki!); tej części poduszki nie wolno prać, można ją odświeżyć poprzez włożenie jej do zamrażarki na kilka godzin (najlepiej w foliowym woreczku, aby nie zawilgła) albo wywietrzenie jej
2. z poszewki zewnętrznej, wykonanej z bawełny; poszewka nie posiada zamka, lecz zakładkę z materiału, dzięki czemu nie ma na zawnątrz żadnych wystających elementów, które mogłyby zaburzyć komfort snu; bawełnianą poszewkę można prać w pralce.

płyta z muzyką

Od ponad dwóch lat śpiewam w łemkowsko-polskim zespole. Mamy na koncie płytę "Werszy wercham" - muzyczny portret Łemkowyny. Piosenki śpiewam tam po polsku i po łemkowsku, do tradycyjnych instrumentów folkowych (akordeon, kotrabas, skrzypce). Nagrania z koncertu "Werszy wercham" możesz posłuchać TUTAJ.

Kolejna nasza płyta jest w przygotowaniu. To "tańce duszy", poczytasz o nich więcej na stronie w zakładce tańce duszy. Płyta wydana wraz z wierszami i fotografiami Kasi Warańskiej powinna być dostępna w maju 2017r. Gdyby proces jej wydania się przedłużał (choć nie powinien...), najpierw dostaniesz przesyłkę z ksiażką, a później z płytą :-).


fotografie

Katarzyna Warańska jest autorką magicznych fotografii gór, które możesz obejrzeć tutaj.
Dostaniesz od niej wydrukowaną i pięknie oprawioną fotografię w passe-partout z autografem.

Więcej o Kasi przeczytasz poniżej!chusta na głowę Od Barboorki
Kolorowa, duża chusta bawełniana w sam raz na letnie wędrówki, nie tylko po górach! Wprost z pracownii Od Barboorki. 4 chusty w 4 kolorach. Jasna bawełna jest od polskich producentów, niebieska - z Francji.

Basia to kobieta wielu pasji i działań. Kiedyś nauczycielka w przedszkolu, teraz szyje w pracowni Od Barboorki, pomaga dzieciom jako Latający Logopeda i stuka w klawisze jako Transkrybentka.

Uwaga! Jest już tylko jedna chusta granatowa, inne kolory widoczne na zdjeciu nadal dostępne :-)

bransoletka od dizajneko
Bransoletka od dizajneko.pl jest jedyna w swoim rodzaju. Każda z 11 bransoletek będzie utrzymana w podobnej kolorystyce jak ta ze zdjęcia, ale będzie zarazem unikatowa - Kasia robi te bransoletki ręcznie z dzianin, które pochodzą z ze ścinków produkcyjnych z polskich szwalni.

Markę dizajneko stworzyła Kasia, jak sama pisze, z potrzeby piękna i troski o środowisko naturalne. Oddaję głos Kasi:
"Żyjesz rozdarta pomiędzy konsumpcjonizmem a minimalizmem. Z jednej strony pragniesz otaczać się nowymi pięknymi rzeczami a z drugiej strony masz świadomość, że Twoje codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko, w którym żyjesz.
Biżuteria dizajneko pozwoli Ci wyrazić siebie i wyróżnić z tłumu bez wyrzutów sumienia. Nasze kolekcje tworzone są ręcznie z poszanowaniem środowiska naturalnego, z materiałów z odzysku i naturalnych. To nie jest biżuteria na jeden sezon. Proste formy inspirowane architekturą powodują, że ta biżuteria staje się ponadczasowa. Mamy także modele, które możesz samodzielnie komponować we własne zestawy.
Tworzymy dla wyjątkowych Kobiet, pewnych siebie, które lubią być zauważone i wzbudzać zachwyt, ale nie podążają ślepo za modą. Biżuteria dizajneko jest dla Kobiet, które dbają o siebie i innych, dokonują świadomych wyborów konsumenckich. Jeśli doceniasz pracę ludzkich rąk, indywidualność i oryginalne dodatki, lubisz prostotę, jesteś wrażliwa na piękno - to dizajneko jest dla Ciebie!"torba z logo końca świata
Pojemna, lekka, wytrzymała torba uszyta z bawełny o specjalnym splocie. Z naszytatabliczka niczym z bieszczadzkich szlaków, z napisem "koniec świata". Na zdjęciach widzisz prototyp, powstał wtedy, kiedy jeszcze nie wiadomo było, jaka czcionka znajdzie się na okładce. Właściwa torba będzie już z odpowiednią czcionką w napisie, a napis nie będzie zrobiony markerem, tylko wydrukowany :-)

Torba mieści format A4. Ma jedno ucho, możesz ją nosić na ukos, dzięki czemu zachowujesz swobodę ruchów i wolne ręce. Kolor ucha: czarny. Kolor torby: grafit. Kolor logo: biała tabliczka z czarnym napisem i turkusowym kolorem szlaku.

wyzwanie online Zakochaj się w sobie w 21 dni

Zakochaj się w Sobie w 21 dni to wyzwanie dla kobiet, które chcą wzmocnić swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości, by móc pobudzić swoją odwagę do realizacji marzeń i nie tylko. Kurs jest prowadzony online na platformie. Dostaniesz nagrania video + zeszyt ćwiczeń.Dzień 1 - podstawa to podstawa - uwolnisz przepływ energii w ciele
Dzień 2 - moje trofea - odszukasz wewnętrzne skarby
Dzień 3 - (samo)poczucie - dotkniesz ważnych kwestii w sobie, które Cię wzmocnią
Dzień 4 - zanurzenie - zanurkujesz w miłosną przestrzeń - w sobie
Dzień 5 - uśmiecham się - w bardzo specyficzny sposób
Dzień 6 - dostrzegam - zobaczysz jak to jest czuć wewnętrzną moc
Dzień 7 - dla siebie samej - odkryjesz kopalnię szczęścia
Dzień 8 - wewnętrzne zasoby - każda z nas ma to coś, Ty też - przekonasz się o tym
Dzień 9 - usłyszeć - słyszałaś to nie raz - zzaczniesz słyszeć i doceniać siebie
Dzień 10 - masz to coś - dotkniesz swej unikalności
Dzień 11 - to prostsze niż Ci się wydaje - poprawisz relacje ze sobą i z innymi
Dzień 12 - emocje! - przestaniesz odrzucać, nauczysz się zauważać i korzystać
Dzień 13 - świadomość - sprawdzisz co konkretnie trzeba zmienić
Dzień 14 - akcja - proaktywnie znajdziesz rozwiązanie
Dzień 15 - punkt widzenia - poznasz swoją moc z kilku perspektyw by uzskać pełny obraz
Dzień 16 - sens życia - każdy musi to poznać by żyć w zgodzie z sobą
Dzień 17 - rosnę - urośniesz w swoich czach i w oczach innych
Dzień 18 - skok w przyszłość - obudzisz wewnętrzny spokój i pewność
Dzień 19 - stop! - zbudujesz tarczę ochronną
Dzień 20 - twoja kolej - nauczysz się nowej umiejętności
Dzień 21 - stało się! - świętowanie całego wyzwania w specyficzny sposób, który dodatkowo wzmocni Twoją wewnętrzną MOC

A o Justynie, autorce wyzwania, więcej przeczytasz tutaj:
Nazywam się Justyna Kwiatkowska. Pomagam kobietom generować coraz większe dochody bez poczucia wstydu. Jestem przede wszystkim Coachem, a więc zadaję pytania bo twierdzę, że Twoje życie, Twój pasjobiznes, Twoja satysfakcja, Twoje szczęście oraz stan Twojego konta zależą od rodzaju pytań, jakie sobie zadajesz i co robisz z odpowiedziami.
Od ponad 5 lat pomagam kobietom, ale w trakcie mojej podróży do miejsca, w którym obecnie jestem, odkryłam, że coś jest nie tak u mnie z pieniędzmi. Zaczęłąm się temu przyglądać i sprawdzać i odkryłam wiele blokad, przekonań i schematów, które utkałam wokół siebie i swoich zachowań. Zaczęłam z tym pracować, od strony psychologicznej i mentalnej bo zasoby biznesowe miałam na wyciągniecię ręki ? rezultaty zaskoczyły mnie samą. Moje Klientki widzą efekty i to sprawia mi ogromną satysfakcję. Podejmij wyzwanie i zmieniajmy swoją przyszłość finansową na lepsze.

Strona Justyny: pracownia sukcesu.


kawa ze mną
Bardzo chętnie Cię poznam! Dostaniesz ode mnie ksiażkę, postawię Ci kawę i pogadamy o tym, na co akurat przyjdzie nam ochota. O tym, jak wydać własną książkę, jak zacząć pisać, jak spełniać swoje marzenia, jak się nie poddawać... Na pewno znajdziemy odpowiedni temat do rozmowy.
Spotkanie może odbyć się w realu - w Krakowie, Rzeszowie, Warszawie lub Łodzi - albo przez Skypa. Co wybierasz? :-)


warsztaty wokalne z Ireną Słuszczyńską
Irenę Słuszczyńską poznałam półtorej roku temu. Poleciła mi ją Ola z Klubu Otwartego w Wieliczce. Nie zapomnę momentu, kiedy czekałam, aż Irena skonczy lekcje z dziećmi i słuchałam, co dzieje się za drzwiami. Dochodził mnie gwar, ktoś śpiewał, ktoś krzyczał, a ktoś inny próbował wręcz przekrzyczeć kolegę. Z głośników płynął podkłąd do piosneki. I nagle usłyszałam piękny, kobiecy, mocny głos, o przenikliwym i bardzo czystym brzmieniu. Jak się okazało, to był właśnie głos Ireny! Od tej pory pracujemy razem, i wciąż nie mogę się nadziwić, jakie dzięki niej zrobiłam postępy wokalne... Zapraszam Cię na warsztaty z Ireną z całego serca!

Podczas warsztatów poznasz różne potrzebne rozśpiewki, ćwiczenia z dykcji i emisji głosu. Dzięki temu przekonasz się, jaka siła drzemie w Twoim głosie! Później nauczysz się śpiewać folkową piosenkę - albo ukraińską (Irena pochodzi z Ukrainy), albo polską, w zależności od tego, na co przyjdzie Ci ochota. Na końcu marzy mi się, abyś mogła(mógł) doświadczyć brzmienia głosów w harmonii. Będziemy działać tak, żeby się to udało!

Miejsce: Wieliczka. Czas trwania: 2 godziny. Termin dostosujemy do uczestników. Uwaga: nie trzeba mieć na koncie muzycznego doświadczenia!

warszaty fotograficznez Kasią Warańską

Kasi Warańskiej nie trzeba przedstawiać. Jej fotografie mówią same za siebie...
Kasię poznałam dzięki mojemu tacie - a oni znów poznali się w górach. Kasia była naszym ślubnym fotografem i szybko okazało się, że mamy ze sobą wiele wspólnych tematów. Ona też prowadzi własną firmę, zajmuje się architekturą krajobrazu oraz aranżacją wnętrz, ale też ciągnie ją do twórczości na innych polach. Jest związana z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Ma na koncie kilka wystaw i nagród. Kiedy patrzę na to, jak się rozwija, jestem przekonana, że to dopiero początek!

Masz szansę zobaczyć pracę Kasi od kuchni. Podczas spotkania (mini warsztatów) będzie część teoretyczna i praktyczna. Spotkanie rozpoczniemy od wykładu obejmujący zagadnienia z podstaw kompozycji obrazu; będzie mowa o świetle, plastyce i kolorach w kadrze. Poruszymy ogólne zagadnienia z fotografowania szeroko pojętego pejzażu, czyli od pejzażu miejskiego, z architekturą i człowiekiem na czele, po pejzaż naturalny. Następnie weźmiemy aparaty w dłoń i, spacerując, bedziemy stosować nowo nabytą wiedzę w praktyce.

Kasia na warsztaty zaprasza początkujacych fotografów oraz tych, którzy chcą podszkolić się w pracy w plenerze.
Czas trwania: 6 godzin. Miejsce: Kraków. Termin dostosujemy do uczestników.

obraz Violi
Violę Grzelkę poznałam dzięki jej kulinarnemu blogowi Mamucie Przysmaki. Ale Viola, najwyraźniej tak jak ja, nie może usiedzieć w miejscu, i uczęszcza na zajęcia malarskie do Akademii Iluminatorni. Tak pisze o sobie: "Biolog z wykształcenia, szczęśliwa mama. Gotuje, pisze, maluje i fotografuje. Autorka bloga Mamucie Przysmaki, na którym pokazuje jak małymi krokami zadbać o siebie i swoich bliskich."
Zupełnie nie spodziewałam sie, że dostanę od niej na rzecz akcji taki piękny prezent! Otworzyłam któregoś dnia skrzynkę mailową, otworzyłam list od Violi i oniemiałam. A teraz Ty masz szansę na to, żeby ten piękny obraz znalazł się u Ciebie w domu! Spiesz się, bo mój mąż już na niego zaciera łapki ;-).

wycieczka w Gorce

Urzekające, magiczne i na wyciągnięcie ręki - tak krótko można by określić gorczańskie polany, będące kwintesencją tej grupy górskiej. "Szlak 10 polan" prowadzi przez najbardziej widokowe z nich, na których do dzisiejszego dnia zachowały się drewniane szałasy, będące niegdyś ostoją pasterskiego życia. To jeden z najciekawszych i najstarszych szlaków w Gorcach. Wyznaczył go w 1926 roku ksiądz Walenty Gadowski, znany z inicjatywy budowy tatrzańskiej Orlej Perci. A gdyby tak przejść go wspólnie i zachwycić się jednym z najpiękniejszych zakątków Beskidów?

Na wycieczkę zaprasza Justyna Sekuła z withlove.pl, przewodnik SKPG. Zapewniamy nocleg w schronisku na Turbaczu, w samym sercu Gorców, oraz ognisko wieczorem. Dojazd oraz wyżywienie we własnym zakresie. Chętnie podpowiemy, co warto zabrać na taką wycieczkę, jak się ubrać, jaki zabrać prowiant. Termin dostosujemy do uczestników.

wycieczka w Bieszczady

Chodź ze mną na koniec świata! Tym razem ten koniec świata to będzie Terka - malowniczo połozona wieś niedaleko jeziora Solinskiego (14 km). Zabiorę Cię szlakami Melanii i jej przyjaciół na wędrówkę po wysiedlonych wsiach. Odryjemy wspólnie pozostałości po dawnych mieszkańcach Bieszczad, zachwycimy się opustoszałą doliną po wsi Tworylne, odwiedzimy stare cmentarze, a jeśli wystarczy nam siły - sprawdzimy, czy nadal istnieje SanTropez. Wieczorem rozpalimy ognisko, zjemy kiełbaski i pieczony chleb, popatrzymy w gwiazy i pośpiewamy. Następnego dnia pójdziemy na Korbanię, na wieżę widokową, którą zwiedzał Janek, i zejdziemy do Łopienki, magicznego kamiennego kościółka schowanego w dolinie.

Wycieczka dla dwóch osób. Ognisko ze wszystkimi dobrodziejstwami. 2 noclegi w domku letniskowym. Dojazd i wyżywienie we własnym zakresie. Na szczęście w Terce jest Gospoda pod Monastyrem, w której można spróbować lokalnych przysmaków i najeść się do syta ;-). W razie pytań, pisz! :-)

rezerwuj nagrody na mintu.me (klik!)

No comments

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications.
To leave a comment you must approve it via e-mail, which will be sent to your address after submission.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA