Często dziewczyny pytają mnie, jak ja to robię, że tyle robię. Postanowiłam więc spisać to, co u mnie sprawdza się w mojej codzienności z małym człowiekiem u boku. A Ty podziel się swoimi lifehackami w komentarzu!


Pamiętaj, proszę, że to, co działa u mnie, nie musi być dobre dla Ciebie i Twojego dziecka! Każda z nas ma inne potrzeby, przekonania czy prowadzi inny styl życia. Możesz wziąć z mojego wpisu ile chcesz, a moje lifehacki spokojnie dostosować do swojej rodziny!


1. Wysypiam się


Chodzę spać przed północą, wstaję około 8. Nocne oporządzanie dziecka ja ogarniam, ale od 5 rano zmianę ma mąż. Wiem, że jak się nie wyśpię, nie zrobię potem nic w ciągu dnia.2. Ćwiczę codziennie (albo prawie codziennie) rano jogę


Daje mi to siłę fizyczną i psychiczną na cały dzień.


3. Piję kawę 2 razy dziennie


To mój magiczny rytuał, który ma moc odmieniania wszystkiego.


4. Sprzątam tyle, ile muszę


Czyli mało! Ostatnio była u mnie teściowa na kilka dni i wypucowała mi dom na najbliższe pół roku ;). Podłogi sprzątam zazwyczaj raz w tygodniu (chyba że dzidzia łapie za dużo paprochów, to częściej), naczynia średnio co 2 dni, zabawki z podłogi zbieram w miarę na bieżąco (co i tak mija się z celem, bo jak tylko je włożę do kosza, zaraz znów lądują na podłodze).


5. Gotuję na kilka dni i robię plan posiłków


Gotuję zwykle wieczorem, kiedy mąż zajmuje się córeczką, i to zawsze większe ilości, żeby nie musieć robić tego codziennie.


6. Obowiązki domowe wykonuję wtedy, kiedy córeczka jest aktywna


„Pomaga” mi wieszać pranie, układać rzeczy, asystuje w gotowaniu (w chuście lub na podłodze ).


7. Podczas drzemek córeczki robię swoje rzeczy


Wtedy piszę posty, robię biznesowe rzeczy, planuję, czytam. NIE ZAJMUJĘ SIĘ OBOWIĄZKAMI DOMOWYMI, tylko tym, co sprawia mi przyjemność lub rozwija mój biznes. No chyba że mam fazę na sprzątanie, to traktuję to wtedy jako rozrywkę :D.


8. Noszę córeczkę w chuście


Dzięki czemu mniej mękoli w ciągu dnia, jest wynoszona, a jak jest źle to wrzucam ją na plecy i z nią gotuję lub sprzątam/ śpiewam/ tańczę...


9. Robię to, co najważniejsze


Skupiam się na wykonaniu jednej ważnej rzeczy w ciągu dnia. Jeśli akurat mam więcej czasu i siły, to robię więcej, a jeśli nie, to trudno.


10. Mam wsparcie w mężu


11. Daję sobie prawo do odpoczynku


12. Mam swoją wioskę kobiet w realu i online...


...czyli koleżanki z dziećmi w tym samym lub zbliżonym wieku co moja córeczka. Skąd się wzięły? Poznałam je uczestnicząc w różnych lokalnych imprezach oraz dzięki temu, że sama zorganizowałam i organizuję spotkania dla mam z dziećmi przy naszej parafii. On-line komunikuję się z innymi mamami, które mieszkają daleko, no i oczywiście jest nasza grupa i program członkowski Błękitna Mama :). Możesz do nas dołączyć w każdej chwili TUTAJ! (klik!).

13. Czasem nie ogarniam :D


Chcesz mnie czytać częściej? Zapisz się na Listy Błękitnej Mamy! (KLIK!).

Chcesz ze mną budować świadome macierzyństwo? Dołącz do naszego programu członkowskiego Błękitna Mama (KLIK!)!  • stworzone przez: monika
  • opublikowano w: macierzyństwo
  • data stworzenia: 2019-02-06
  • wyświetlenia: 634
  • komentarze: 0
Tags:

podziel się komentarzem

© 2018 Monika Małgorzata Lis
payment