o mnie

blog  /  o mnie
Cześć, jestem Monika Małgorzata Lis i bardzo mi miło, że odwiedziła(e)ś mnie w sieci!

Kiedyś myślałam, że będę naukowcem. Skończyłam filozofię na UJ, dostałam się na studia doktoranckie. Po 3 latach okazało się jednak, że praca naukowa nie jest dla mnie, że nie cieszy mnie pisanie specjalistycznych rzeczy, których później nikt nie czyta. A na dodatek, że nosi mnie twórczo na różne strony, i nie ma to nic wspólnego z długim przesiadywaniem w bibliotece!

Uwielbiam góry, możesz mnie spotkać na szlaku w Bieszczadach albo w Beskidach. Wędrowanie to dla mnie sposób spotkania z samą sobą. Zazwyczaj na szlaku przychodzą do mnie najlepsze pomysły... Chociażby to, żeby napisać powieść! Ale nie tylko - dzięki wyprawie w Beskid Sądecki zaczęłam śpiewać w zespole łemkowsko-polskim i odkryłam swoje łemkowskie korzenie... O tym, jak to się wydarzyło, niby "przez przypadek", przeczytasz TUTAJ.

Od tego wszystkiego moze zakręcić Ci się w głowie - w każdym razie mnie czasem te gwałtowanie zmiany i ilość zajęć przyprawiają o mdłości. Mam to szczęście, że na swojej drodze spotykam fantastycznych ludzi, z którymi mogę realizować te wszystkie moje szalone pomysły. Jedną z takich osób jest Michał, który komponuje melodie do moich (ale nie tylko moich) wierszy. Realizujemy razem teraz duży projekt "tańce duszy" dzięki Marszałkowi Województwa Małopolskiego, który przyznał nam nagrodę Ars Quaerendi. Tańce duszy to muzyczno-poetycki zapis mojej drogi do odkrywania swoich rusińskich korzeni i Łemkowyny. Nad płytą wciąż pracujemy, ale jeśli chcesz nas posłuchać, zajrzyj na naszego FB.

Prowadzę też swoją firmę, manufakturę moniki, w której projektuję i szyję różne fajne rzeczy. Najbardziej lubię szyć na indywidualne zamówienie. Najfajniejszy jest moment, kiedy przychodzi do mnie do pracowni klient i rozmawiamy sobie o tym, czego potrzebuje ode mnie, a potem te szyciowe dywagacje płynnie przechodzą na rozmowy o życiu :-)

Moje życie mnie nieustannie zaskakuje, przynosi mi ciągle coś nowego. Już coraz łatwiej przychodzi mi się z tym pogodzić, a w tym godzeniu sobie pomaga... pisanie. I wierszy, i bloga. Dlatego też powstała ta strona, żeby uporządkować wszystkie moje twórcze aktywności, zrobić sobie porzadek w notatkach i w głowie.

Poza tym jestem faszystą kawowym i szczęśliwą mężatką :-) Chcesz się ze mną spotkać i pogadać? Zapraszam do Wieliczki!

Znajdziesz mnie w sieci!
Facebook:
profil prywatny
profil powieści (Koniec świata powieść)
profil muzyczny (Club deMoll)
profil szyciowy (manufaktura moniki)
Instagram:
@monikamalgorzatalis (@monikamalgorzatalis)
#koniecswiatapowiesc, #manufakturamoniki, #tanceduszy
Youtube: kanał Monika Małgorzata Lis