Co mają wspólnego olbrzym, niedźwiedź i żaba? To, że są głównymi bohaterami przepięknych książek dla dzieci! Książek, które - zupełnym przypadkiem - upolowałam w Biedronce na wyprzedaży. Zupełnie nieświadomie weszły mi pod rękę, a że kosztowały po 10zł za sztukę, to zaryzykowałam i wzięłam bez specjalnego oglądania. W domu okazały się hitem! Piękne ilustracje i wartościowy przekaz. Zobaczcie sami!

Wiek: 2+ 3+.

1. Przyjazny olbrzym, David Litchfield, wyd. Zielona Sowa

Bartek nie może uwierzyć w opowieści dziadka. Ponoć istnieje w ich mieście pewien olbrzym. Według historii, które opowiadane są z pokolenia na pokolenie, Pomocny Olbrzym zawsze czuwa nad bezpieczeństwem miasteczka. Bartek uznaje, że skoro Olbrzym jest taki dobry, jak mówi dziadek, to niemożliwe, że inni się go boją. Postanawia sprawdzić to na własnej skórze. Jak zareaguje, kiedy faktycznie go spotka?

Wspaniała opowieść o strachu przed nieznanym... I o tym, jak go przezwyciężyć.2. Niedźwiedź i pianino, David Litchfield, wyd. Zielona Sowa

Pewnego dnia niedźwiedź znajduje w lesie coś dziwnego. Pianino. Po pewnym czasie orientuje się, że z tego osobliwego pudła jest w stanie wydobyć piękne dźwięki i melodie. Niespodziewanie jego koncert słyszą ojciec z synem i postanawiają go zabrać w podróż do Nowego Jorku. Tam staje się prawdziwą gwiazdą. bardzo go cieszy muzykowanie, jednak tęskni za lasem i przyjaciółmi...

Czy powrót do domu będzie możliwy?3. Berta i żabi chór, Luc Foccroulle, wyd. Arti

Żaba Berta idzie sprawdzić swoje możliwości na przesłuchaniu do prestiżowego żabiego chóru. Jednak, ku utrapieniu wszystkich, z jej pyszczka wydobywają się jedynie fałszywe nutki... Berta jest nieszczęśliwa, że nie udało jej się wstąpić do chóru. Jej przyjaciółka Lucy również została odtrącona tylko dlatego, że nie jest wystarczająco duża. Żabki nie poddają się i obmyślają plan, który ma im pomóc spełnić marzenia! Czy uda im się go zrealizować?
Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu