Bóbr Kastor jest niezwykle sprytny i zaradny! Kiedy zwiądł mu kwiat na oknie, postanowił zasadzić fasolkę (Kastor sadzi fasolkę). Kiedy zauważył, że jego fartuch jest podarty, zaraz uszył sobie nowy (Kastor szyje). Kiedy zorientował się, że nie ma czym poczęstować gości, upiekł babkę (Kastor piecze). Kiedy przebiła się dętka w rowerze, załatał ją (Kastor naprawia rower). A kiedy chciał uporządkować swoje narzędzia, zbudował odpowiednią skrzynkę (Kastor majsterkuje).


Każda część z serii opowiada właśnie o jednej z wymienionych przeze mnie przygód. A my możemy towarzyszyć Kastorowi w jego poczynaniach, kiedy krok po kroku opisuje, co robi. Jestem zachwycona pomysłem na tę serię. Nie dość, że ilustracje są przepiękne, to jeszcze można się od Kastora wiele nauczyć! I to takich praktycznych rzeczy, w które można zaangażować dziecko.

Z Marysią upiekłyśmy już babkę Kastora z części "Kastor szyje". Fasolkę zdążyłyśmy posadzić wcześniej, zanim natrafiłam na te książki. Bardzo podoba mi się to, że na końcu opowieści można znaleźć spisaną instrukcję do działania (z wyjątkiem książki o rowerze). Bardzo polecamy z Marysią tę serię. Obawiałam się, czy ze względu na niewielką ilość tekstu na stronie, będzie dla niej wystarczająco interesująca, ale okazało się, że jednak stron jest sporo, a czynności, o których opowiada Kastor, są dla niej atrakcyjne (dla młodszych dzieci myślę, że mogłyby być za trudne lub po prostu nieciekawe).

Seria świetnie sprawdzi się dla dzieci 3+.

Zobaczcie sami, co jest w środku!

Kastor sadzi fasolkę


Kastor sadzi fasolkę


Kastor piecze


Kastor piecze


Kastor majsterkuje


Kastor majsterkuje


Kastor szyje


Kastor szyje


Kastor naprawia rowerPodoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu