Staw w Zwięczycy obok ujęcia wody to świetne miejsce na mikrowyprawę! Odkryłam je - wstyd się przyznać... - dopiero rok temu, kiedy to świat zamarł i trzeba było szukać nowych miejsc na spędzanie czasu z dzieckiem.

Staw w Zwięczycy

Staw jest całkiem słusznych rozmiarów, tak, że spacerując wokół można się nieco rozruszać, ale z drugiej strony małe nóżki (jeśli lubią chodzić albo jeździć na rowerku biegowym) też dadzą radę pokonać tę trasę. Wokół stawu biegnie często błotnista i pełna kolein droga. Są więc kałuże do skakania! Wózkiem i rowerem spokojnie da się przejechać.Idąc wzdłuż niebieskiego ogrodzenia Mpwiku dochodzi się do Wisłoka - droga prowadzi na wał, a później znów wraca nad staw. W tej części znajdują się też rozlewiska (wyglądają na robotę bobrów, bo ślady ich działalności doskonale widać na kikutach drzew), w których można zaobserwować wodne ślimaki i żaby - woda jest czysta, więc wszystko doskonale widać.

rozlewisko obok stawu


Wał nad Wisłokiem w Zwięczycy, po lewej rozlewiska, po prawej Wisłok


Wisłok w Zwięczycy


Nad stawem jest dużo dobrych miejsc na piknik, chyba że... wszystkie zostaną zajęte przez wędkarzy ;-). Naszym ulubionym miejscem jest ogromne, wydrążone w środku zwalone drzewo! Trudno o lepszy nieplac zabaw. Można się na nie wspinać, przechodzić przez środek...

Wokół panuje cisza, słychać śpiew ptaków.

Dodatkową atrakcją są wędkarze, których można poprosić o pokazanie swoich zdobyczy! Tak więc można załapać się na edukację przyrodniczą całkiem mimochodem ;-).

droga wokół stawu w Zwięczycy


Można tu dojechać autobusem nr 38. Przystanek końcowy jest tuż przy wejściu do Mpwiku i drogi wiodącej nad staw. Można też tam zaparkować samochód.Polecamy to miejsce na rodzinny spacer, łapanie promyków słońca, eksplorację przyrody i solidną dawkę witaminy N!

Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!

1 Ślad

Użyj tego linku jeśli chcesz stworzyć Ślad (Trackback) do tego wpisu

  • <3  
    Tereny dawnej żwirowni w w.Lipie k/Rzeszowa
    Przeglądając mapę, natrafiłam na zaznaczoną plażę (nomen omen dla nudystów...) niedaleko Rzeszowa, w m. Lipie. Stawy, piaszczysta plaża, drzewa - brzmi jak przepis na fajną wycieczkę w ciepłe dni z dzieckiem. Zanim zdecydowałam się zorganizować tam wypraw ...

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA