"Mała mysz w ciemnym lesie chciała raz zażyć ruchu. Kiedy lis ją zobaczył, zaburczało mu w brzuchu". Po tysiąckrotnym przeczytaniu "Gruffalo" i "Dziecka Gruffalo", potrafię obie książki opowiedzieć z pamięci mniej więcej do połowy ;-). Myślę, że doskonałe tłumaczenie Rusinka (te miłe dla ucha rymy, które łatwo zapadają w pamięć) to jeden z powodów, dla których dzieci tak często szaleją za tymi książkami. Moja córa do nich należy! Dodaj do tego zabawną historię z przesłaniem, i sukces literacki gotowy!


1. Gruffalo
Mała mysz wybiera się na spacer po lesie. Spotyka na swojej drodze drapieżne zwierzęta, które chętnie by ją schrupały. Żeby się obronić, mysz wymyśla historię o groźnym Gruffalo, postrachu wszystkich leśnych zwierząt, z którym to rzekomo już się umówiła na spotkanie. Ale co się stanie, kiedy naprawdę spotka stwora, który miał być tylko wytworem jej wyobraźni?


Gruffalo, Julia Donaldson, Axel Scheffler, wyd. Tekturka2. Dziecko Gruffalo
Gruffalo ma... córkę! Która "nudziła się znacznie" i poszła w las szukać "ogromnej, złej mychy", żeby na własnej skórze przekonać się, czy jest ona tak groźna i "zła jędzowato", jak twierdzi jej tato. Czy się jej to uda?
Przyznaję, że kiedy pierwszy raz przeczytałam "Córkę Gruffalo", wcale nie byłam tak oczarowana, jak przy lekturze "Gruffalo". Ale po którymś razie zachwyt przyszedł. I ją też polecamy z całego serca!

Dziecko Gruffalo, Julia Donaldson, Axel Scheffler, wyd. Tekturka3. Pan Patyk
Pan Patyk, "ojciec dzieciom i mąż Patykowej" żyje sobie spokojnie w swym rodowym drzewie. Do czasu, kiedy przypadkiem zostaje wciągnięty w wir przygód, które coraz bardziej oddalają go od domu...

Czy uda mu się wrócić do dziupli rodowej? Kto mu w tym pomoże?

I ile razy będzie musiał udowadniać, że nie jest wieszakiem, patysiem, ręką, masztem?

Pan Patyk, Julia Donaldson, Axel Scheffler, wyd. Nasza Księgarnia
4. Zagubiona małpka
Małpka nie może znaleźć swojej mamy. na pomoc przybywa motyl, który oferuje pomoc i zdaje się wiedzieć, gdzie jest jej mama. No właśnie, zdaje się... Czy jego wskazówki będą pomocne? Czy małpka w końcu trafi w objęcia stęsknionej mamy?

Zagubiona małpka, Julia Donaldson, Axel Scheffler, wyd. Tekturka


Bardzo polecamy z Marysią te książki! A ja ostrzegam: kupując je, narażasz się na to, że cytaty z nich wejdą do Waszych codziennych konwersacji!

Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu