Żałuję, że na serię o Eli trafiłam dopiero, kiedy Marysia miała 3 lata, bo dla 3-latków są tylko dwie części, a dla 2-latków więcej! Przynajmniej wiem, na co będę polować, jak się nam (kiedyś) rodzina powiększy ;-).

Obie z Marysią uwielbiamy Elę! Czytamy ją na okrągło. Polecamy z całego serca!

Jabłonka Eli, Catarina Kruusval

Jabłonka Eli, Catarina Kruusval, wyd. Zakamarki

Ela z Olkiem uwielbiają bawić się na jabłonce, która rośnie w ogrodzie Eli. Chowają się w jej gałęziach, obserwują, jak kwitnie, zrywają słodkie owoce. Jednak zimą przychodzi wichura i niszczy drzewo...
Historia o jabłonce jest piękna i prosta. W literaturze skandynawskiej szczególnie fascynuje mnie to, jak przedstawiane są trudne sytuacje i jak na nie reagują bohaterowie. Nie ma tu lamentu i biadolenia, że jabłonka została zniszczona; jest tęsknota za ukochanym drzewem, ale i akceptacja tego, że tak się w naturze zdarza. Taka kolej rzeczy, że stare odchodzi i robi miejsce na nowe. No właśnie, bo Ela z mamą idą do szkółki kupić nową jabłonkę. Czy znajdzie miejsce w ich sercu? Przekonajcie się sami!

jabłonka Eli, Catarina Kruusval


jabłonka Eli, Catarina Kruusval


Wszystkie psy Eli, Catarina Kruusval

Wszystkie psy Eli, Catarina Kruusval, wyd. Zakamarki

Ela kocha wszystkie psy. I te duże, i te małe, i te leniwe, i te rozbrykane. Tak przynajmniej twierdzi Ela! Ale kiedy dostaje pod opiekę różne zwierzaki, okazuje się, że w rzeczywistości jest jednak nieco inaczej... Jeden za wysoko skacze, drugi chrapie, trzeci jest za bardzo uparty...

Ela bardzo chciałaby mieć swojego psa. Czy rodzice w końcu się zgodzą?

Świetna opowieść o konfrontacji marzeń z rzeczywistością. Z happy endem ;-).

Wszystkie psy Eli, Catarina Kruusval


Wszystkie psy Eli, Catarina Kruusval


Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!


Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu