Nie jesteśmy z Marysią (jeszcze) wielkimi fankami gier planszowych, pewnie głównie z tego powodu, że dopiero zaczynamy z nimi przygodę ;-). Dlatego kiedy dostałam grę "Puk puk, kto tam?" od wydawnictwa Zu&Berry nie rzuciłam się od razu na testowanie. W ogóle podeszłam do tego bez większego entuzjazmu. Tym większe było moje zdziwienie, kiedy zagrałyśmy pierwszy raz i okazało się, że ta gra jest świetna! Marysia ciągle mówi "jeszcze raz", więc nie zliczę, ile już rozgrywek za nami!


"Puk puk, kto tam?" to taki rodzaj przestrzennej gry memo, tyle że fajniejsza od jej klasycznej wersji. Świetna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rozgrywkę zaczynamy od tego, że ktoś - najlepiej ten, kto w niej nie uczestniczy - chowa figurki zwierząt do domków. Pozostali nie patrzą! Następnie losujemy kartę z wizerunkiem zwierzęcia i mamy za zadanie odkryć, w którym domku się chowa. Ten, kto zbierze najwięcej figurek, czyli odgadnie najwięcej kryjówek, wygrywa!Rozgrywka jest krótka, ale sprawia dużo radości! Figurki są drewniane, a domki kartonowe, rozkładane.

Reguły gry są proste, a więc łatwe do przyswojenia dla dziecka. Chociaż ja muszę czasem hamować entuzjazm Marysi, bo chciałaby od razu wiedzieć, gdzie jakie zwierzę się chowa. Ale jak ją trochę przystopuję to spokojnie daje radę dostosować się do zasad.

Gra "Puk puk, kto tam" od Zu&Berry to fajny sposób na ćwiczenie pamięci, i powiem Wam, że nie tylko tej dziecięcej, ale i matki, która po porodzie wciąż jeszcze nie powróciła do swojej zwykłej sprawności intelektualnej ;-).

Ja jestem tą grą szczerze zachwycona. Marysia też! Przyznaję, że miałam obawy, przyjmując produkt na testy, co będzie, jeśli mi się nie spodoba. Po tej grze stwierdzam, że jak będę dostawać tak fajne rzeczy, to nie mam się o co martwić!

Recenzja to efekt mojej współpracy z Zu&Berry.

Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu