Przeklęty Klif w rezerwacie Herby
Pierwszy raz wybraliśmy się do rezerwatu Herby zimą. Skałki przyprószone śniegiem, ostre podejścia... Tak nam się spodobało, że postanowiliśmy wrócić tam wiosną. Trudno było nam rozpoznać szlak, którym szliśmy tak niedawno! Podejścia wprawdzie (miejscami) wciąż pozostały strome, ale jednak zrobiło się bardziej przystępnie jeśli chodzi o wycieczkę z dzieckiem :-).

Parking w Wiśniowej

Zostawiamy auto na parkingu w Wiśniowej. Parking jest całkiem spory, na dodatek jest też wiata, pod którą wygodnie można sobie zmienić buty czy zaspokoić nagły napad głodu.
Lokalizacja parkingu: 49.86617° N, 21.64602° E

Droga do kładki na Wisłokiem

Po przejściu niedługiego odcinka asfaltem docieramy do przyjemnej ścieżki wyłożonej płytami. W zimie trzeba uważać na drogowskazy, na szczęście miejsce jest dobrze oznaczone.

Kładka nad Wisłokiem wiosną

Kładka nad Wisłokiem zimą

Wisząca kładka nad Wisłokiem jest dla dziecka wielką atrakcją. Trzęsie się przy każdym kroku, więc dla niektórych dorosłych może stanowić pewne wyzwanie. Wózek się na niej mieści, ale schody są strome i na pewno z dzieckiem w środku trudno byłoby tamtędy przejechać.

Droga po przekroczeniu rzeki

Po przekroczeniu Wisłoka nadal wędrujemy krótki odcinek płytami, po czym przechodzimy przez drogę asfaltową i wchodzimy między domy. Droga jest już ziemna, nierówna, i zaczyna łagodnie wspinać się do góry.

Niebieski szlak: wąwóz

Początek szlaku przez las wiedzie wąwozem.

Punkt widokowy na górę Chełm

Idąc pod górę natrafiamy na drogowskaz informujący o punkcie widokowym. Warto zboczyć na chwilę i zachwycić się widokiem!

Droga powyżej wąwozu

Droga wyprowadza nas powyżej wąwozu. Wiedzie przez malownicze polany i piękny las...

Niebieski szlak do rezerwatu Herby
Strome podejście na grzbiet Jazowej

Ostatni fragment podejścia na grzbiet jest dość wymagający.

Wiata

Wiata zimą

Na osłodę już na grzbiecie Jazowej - i u bram rezerwatu Herby - czeka na nas przyjemna wiata. Świetne miejsce na piknik!
Z parkingu podejście do wiaty zajmuje około godzinę.

Ławeczka przed wiatą. Tradycyjna #zupanaszlaku ;-)

Wnętrze wiaty


Koszulka merino, spodnie i buty Decathlon

Rozejście szlaków oznaczone jest przy wiacie. Jak widać, można zrobić tutaj różne warianty trasy, my jednak trzymamy się niebieskiego szlaku.

Droga grzbietem Jazowej, rezerwat Herby

Pasmo Jazowej zimą

Szlak wiedzie dalej lasem po dość równej drodze. Podejście jest dość wymagające (oczywiście jak na Pogórze;) ).

Przeklęty Klif, rezerwat Herby

Po jakichś 15-20 minutach od opuszczenia wiaty docieramy pod głowną atrakcję jaką jest skała "Przeklęty klif". Wielka gratka dla małych nóżek!

Przeklęty Klif, rezerwat Herby


Świetne miejsce na wycieczkę (nie tylko) z dzieckiem. Dojazd z Rzeszowa do Wiśniowej to ok.45min. Wycieczka z długim piknikiem zajęła nam 2,5 godz.

Do rezerwatu można też dotrzeć od drugiej strony (dojazd autem od Łęk Strzyżowskich), stamtąd, z tego co pamiętam z naszej zimowej wyprawy, podejście jest łagodniejsze, ale za to omija się wspaniałą kładkę ;-).

Trasa, jaką przeszliśmy, oznaczona jest turkusową, przerywaną linią. Źródło mapy: mapy.cz


Zapis trasy z gps


Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!


Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu