Plaża i kąpielisko w środku miasta!

Plażowanie na rzeszowskiej Żwirowni

Żwirownię odkryłam dopiero niedawno. I teraz często tam wracamy z Marysią. Lubimy tam być zwłaszcza poza wysokim sezonem, kiedy jest raczej pusto i względnie cicho (dochodzą odgłosy z pobliskich budów, niestety). Kiedy się przymknie oczy na wieżowce, można poczuć się jak nad morzem!

Piknik na plaży. Mata piknikowa: Decathlon Rzeszów

Plaża jest spora, odgrodzona drewnianym płotem od strony ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Wisłoka. Nie brakuje nawet palm w donicach!

Palmy na rzeszowskiej Żwirowni

Jest i pomost, ale kiedy plaża staje się oficjalnym kąpieliskiem z ratownikami, nie można na niego wchodzić.

Ratownicy czuwają na pomoście

Dzieci czują się tu jak w raju: piasek, woda, czego chcieć więcej?

Zabawy w wodzie

Kąpiel w jeziorze Żwirownia

Plaża to świetny pomysł na miejsce do zabawy dla dzieci nie tylko w upalny dzień. Podczas niższych temperatur wystarczy zaopatrzyć się w kalosze czy wodery i też można się bawić! No chyba, że tak, jak moja córa, jest się zimnolubnym, to można się hartować ;-).


A kiedy znudzi się zabawa w wodzie, można poszaleć na placu zabaw. No, może to trudno nazwać placem zabaw, raczej zjeżdzalnią z drabinkami (byłoby super, gdyby ktoś powiesił tam jeszcze huśtawki dla maluchów...)

Są pewne mankamenty Żwirowni: pierwszy z nich to brak cienia. Warto więc zaopatrzyć się w parasol lub namiot plażowy. Ja wybrałam drugą opcję, bo po złożeniu zajmuje mało miejsca i mogę spokojnie spakować go do wózka.

Namiot plażowy ze sklepu Martes Sport (50zł)

Drugi: plaża nie jest czysta. Można natknąć się na pety, a i ptasie odchody są nieuniknione - po jeziorze pływają kaczki i łabędzie, więc siłą rzeczy ślady ich działalności widać na piasku. My sobie radzimy w ten sposób, że przed rozpoczęciem zabawy sprzątamy kawałek plaży posiłkując się łopatkami z plażowego zestawu.

Kaczki na jeziorze


Mimo to, cieszę się, że jest w mieście takie miejsce jak Żwirownia. Nie namierzyłam jeszcze żadnego innego zbiornika wodnego, z którego można korzystać... Nie liczę leśnych strumyków w Lutoryżu czy Niechobrzu ;-)

Praktyczne informacje
Google maps

Najbliższy przystanek autobusowy: Kwiatkowskiego/Strażacka

W sezonie letnim kąpielisko działa w godz.10-18 - wtedy wstęp jest płatny (dorosły: 2zł, dziecko powyżej 7r.ż.: 1zł), a nad bezpieczeńswem czuwają ratownicy. Są wydzielone dwie strefy do pływania.
Wtedy też działa mini bar (smaczne frytki!), budka z lodami Koral i watą cukrową.

Badania czystości wody TUTAJ.

Oficjalna strona Żwirowni TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Instagram @rzeszow.z.dzieckiem Facebbok Rzeszów z dzieckiem.

Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!
Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu