Niedaleko Rzeszowa, bo w Korczynie-Odrzykoniu, znajduje się świetne miejsce na wycieczkę - można połączyć zwiedzanie zamku oraz wypad na skałki. Miejsce przyciąga wiele osób, więc jeśli wolicie wypoczynek w małej grupie, wybierzcie się tam w tygodniu albo w weekend podczas "gorszej" pogody.

ruiny zamku Kamieniec

Zamek Kamieniec to warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu, na skraju Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Przyjeżdżałam tam jako dziecko bardzo często, ale wtedy jeszcze nie było tam muzeum i można było snuć się swobodnie między kamieniami ;-). Obecnie na terenie ruin zamkowych usytuowane jest Muzeum Zamkowe, Sala tortur oraz Pracownia Ceramiki Zamkowej. Można wejśc po stromych, drewnianych schodach na krużganki i z tej perpsketywy podziwiać całość budowli, a raczej to, co z niej zostało...

wejście na zamek Kamieniec
schody na zamku Kamieniec

wąskie przejście na punkt widokowy

Z zamku rozpościera się przepiękna panorama na okolicę!

punkt widokowy na zamku Kamieniec


W zamkowym muzeum można obejrzeć ceramikę, narzędzia do pracy w polu, krosna i wiele innych, które niegdyś można było zaleźć w każdej chacie.

sala regionalna w muezum


Co ciekawe, właścicielem zamku w XIX wieku był Aleksander Fredro i właśnie tam zrodził się pomysł na napisanie "Zemsty".

Informacje praktyczne
Zamek można zwiedzać codziennie w okresie od 16 kwietnia do 30 września w godz. 9:30 - 18:30.
Zwiedzanie ruin zamku i ekspozycji z narzędziami kar: 9 zł/osoba, bez sali tortur: 6zł/os.

Oficjalna strona zamku i muzeum TUTAJ, KLIK!

Skałki Kamieniec
Kiedy już nasycicie się atmosferą zamku, wybierzcie się na skałki, które znajdują się nieopodal. Z zamku prowadzi do nich przyjemna ścieżka, a spacer tam trwa z dzieckiem około 10 minut.

ścieżka na skałki

Najwyższą skałą Kamieńca jest Krowia Turnia, której północna ściana sięga aż 25 metrów wysokości!

Krowia Turnia

ścieżka wokół Krowiej Turni

Na skałkach można się wspinać, także przy odrobinie szczęścia załapiecie się na dodatkowe atrakcje, czyli obserwację, jak po stromych ścianach pną się do góry wspinacze.

Przejście miedzy głazami

Świetne miejsce na piknik, w otoczeniu pięknych, starych drzew i majestatycznych skał. Poza Krowią Turnią są tam i inne formacje skalne, już mniejsze, tak więc i dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił we wspinaczce ;-).

źródło: mapy.cz


Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to

Instagram @rzeszow.z.dzieckiem Facebook Rzeszów z dzieckiem.

Zostańmy w kontakcie! Zapisz się na LISty o rodzicielstwie, żeby nie przegapić kolejnych wpisów o podobnej tematyce, KLIK!

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu