muzyka

Muzykowanie jest bardzo ważną częścią mojego życia. Odkąd pamiętam lubiłam śpiewać. Nauczyłam się nawet grać na gitarze po to, żeby mieć akompaniament przy ognisku. Mój chłopak (a obecny mąż) targał moją gitarę przytroczoną do plecaka kiedy wędrowaliśmy po Bieszczadach :-). W dorosłości zajęłam się innymi sprawami niż muzyka, ale na szczęście ona sama się o mnie upomniała i zrobiła w moim życiu rewolucję. I to jaką! Całą historię przeczytasz na blogu TUTAJ (klik!).

Obecnie szukam muzyków do zespołu w Rzeszowie - pracujemy nad nowym materiałem "Bieszczadzkie śpiewanki" (teksty mje, muzyka Michała Kajdego). W tym momencie mamy dwie ukuleki, skrzypce i 3 żeńskie głosy. Ja śpiewam, gram na ukulele, uczę się grać na mandolinie, a ostatnio zafascynowałam się guitalele. Jeśli mieszkasz w okolicach i czujesz, że możemy coś zrobić wspólnie, koniecznie do mnie napisz!DYSKOGRAFIA:
2021 Bieszczadzkie Śpiewanki
Najnowszy projekt, nad którym obecnie pracujemy z dziewczynami i który pochłania mnie bez reszty. Teksty powstały niespodziewanie, za to od razu w hurtowej ilości. Nagrań piosenek możesz posłuchać na moim kanale YT TUTAJ, KLIK!


2021 Śpiewajki - piosenki do wierszy Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Fredry i M.M.Lis - mój udział: śpiew i ukulele, teksty; muz. Michał Kajdy

Na płycie śpiewają ze mną dzieci ze szkoły podstawowej w Bereście.

Czekamy obecnie na wieści z fundacji Tuwima, czy możemy wydać większą ilość egzemplarzy. Jeśli jesteś zainteresowany płytą, zapisz się na newsletter. Poinformuję Cię, kiedy pojawi się możliwość zakupu. Zapisać możesz się TUTAJ, KLIK!


2018 Kobiety świata - muz. i sł. Michał Kajdy; mój udział: śpiew (5 piosenek)
W wykonaniu przyjaciół oraz orkiestry Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

13 muzycznych portretów postaci kobiecych historycznych, mitycznych i fikcyjnych, które wywarły szczególny wpływ na historię, politykę i kulturę świata na przestrzeni wieków.2017 Tańce duszy - sł. M.M.Lis, muz. Michał Kajdy; mój udział: śpiew, teksty
Zapis mojej muzycznej podróży po Łemkowynie w poszukiwaniu swoich korzeni.
Projekt zrealizowany dzięki nagrodzie Ars Quaerendi ufundowanej przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Pobierz ebook z wierszami i fotografiami. KLIK!
Posłuchaj piosenek na YT. KLIK!
Kup płytę z książką. KLIK!

2015 Werszy Wercham - sł. i muz. Michał Kajdy; mój udział: śpiew, teksty