o mnie

Cześć, jestem Monika Małgorzata Lis i bardzo mi miło, że jesteś tu ze mną!

Kiedyś myślałam, że będę naukowcem. Skończyłam filozofię na UJ, dostałam się na studia doktoranckie. Po 3 latach okazało się jednak, że praca naukowa nie jest dla mnie, że nie cieszy mnie pisanie specjalistycznych tekstów, których później nikt nie czyta. A na dodatek, że nosi mnie twórczo na różne strony, i nie ma to nic wspólnego z długim przesiadywaniem w bibliotece! Prędzej z maszyną do szycia i mikrofonem.

Uwielbiam góry, możesz mnie spotkać na szlaku w Bieszczadach albo w Beskidach. Wędrowanie to dla mnie sposób spotkania z samą sobą. Zazwyczaj na szlaku przychodzą do mnie najlepsze pomysły... Chociażby to, żeby napisać powieść! Ale nie tylko; to dzięki wyprawie w Beskid Sądecki zaczęłam śpiewać w zespole łemkowsko-polskim i odkryłam swoje łemkowskie korzenie... O tym, jak to się wydarzyło, niby "przez przypadek", przeczytasz na blogu.

Od tego wszystkiego może zakręcić Ci się w głowie - w każdym razie ja tego czasem doświadczam. No, może odkąd zostałam mamą, to życie z jednej strony zwolniło, a z drugiej przyspieszyło...

Rodzicielstwo jest dla mnie, jak do tej pory, największym wyzwaniem, z jakim się mierzę. I największą zmianą. Mój czas wypełniony jest głownie spędzaniem czasu z córką. Organizuję w Rzeszowie i okolicach spotkania dla rodziców z dziećmi, które nie chodzą do żłobków czy przedszkoli (patrz zakładka na stronie: domowe przedszkolaki). Jestem zachwycona ideą edukacji domowej i tym, jak dzieci wspaniale się rozwijają, kiedy im się w tym zanadto nie przeszkadza. Na FB prowadzę grupę "domowe przedszkolaki Rzeszów i okolice", Leśne spotkania w Wieliczce oraz Mama na fali

O wszelkich moich perypetiach przeczytasz na blogu. Prowadzę też aktywne social media: Instagrama i Facebooka. Zapraszam Cię do mojego świata!

Wysyłam też LISty z końca świata o mojej twórczości oraz LISty o rodzicielstwie. TUTAj możesz się zapisać, zostańmy w kontakcie!

Podoba Ci się to, co robię? Postaw mi wirtualną kawę! (bez rejestracji, blikiem) Postaw mi kawę na buycoffee.to